ZDMK apeluje do maturzystów: uwzględnijcie zwężenie na Alejach!

Fot. Mapy Google

Od poniedziałku zamknięta jest jedna nitka Alej Trzech Wieszczów w kierunku Nowego Kleparza. Niemal przez cały dzień kierowcy tkwią w gigantycznych korkach, które rozlały się również na mniejsze uliczki w rejonie przebudowywanej arterii. Jest źle, ale Zarząd Dróg Miasta Krakowa przewiduje, że może być jeszcze gorzej.

Kluczową datą jest 6 maja. To pierwszy dzień po długim weekendzie majowym, a także pierwszy dzień tegorocznych matur, dlatego samochodów w centrum może pojawić się znacznie więcej niż dotychczas.

– Zakładamy, że zwłaszcza tego dnia płynność ruchu w mieście może być znacznie mniejsza niż obecnie. Może to spowodować znaczne opóźnienia na liniach autobusowych – ostrzega Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Dlatego też ZDMK wystosował apel do maturzystów, by ci wzięli pod uwagę dłuższy niż zwykle czas przejazdu. Co więcej ZDMK zwrócił się do Wydziału Edukacji by ten za pośrednictwem dyrektorów szkół przekazał komunikat bezpośrednio do uczniowskich e-dzienników. Specjalne grafiki informujące o remoncie ZDMK jeszcze dziś zamieści na Facebooku.

Przypomnijmy, zwężenie na Alejach Trzech Wieszczów wiąże się z koniecznością wymiany płyt pod torowiskiem tramwajowym w ciągu Karmelicka-Królewska. Utrudnienia w tym miejscu potrwają trzy miesiące.

Zobacz także