ZDMK wypowiada wojnę porzuconym hulajnogom

https://foter.com/fff/photo/45829785422/31487b4d0a/

O tym, że elektryczne hulajnogi mogą być sporym wyzwaniem dla Krakowa mówi się już od kilku miesięcy. Miasto postanowiło – wzorem stolicy – przedsięwziąć radykalne kroki i „aresztować” porzucone przez użytkowników pojazdy.

W poniedziałek inspektorzy Zarządu Dróg Miasta Krakowa wyruszyli na ulice Krakowa w poszukiwaniu porozstawianych gdzie popadnie hulajnóg. Kilka egzemplarzy czeka na odbiór w magazynach ZDMK.

Gdy o elektrycznych hulajnogach zrobiło się głośno, urzędnicy zapowiedzieli, że pojazdy te pozostawione na chodnikach czy przystankach na terenie parku kulturowego będą usuwane. Tak też się stało.

– Rozmawialiśmy z firmami, zapewnialiśmy że rozumiemy obecność hulajnóg jako przejaw pewnego postępu, wzięliśmy też udział w akcji edukacyjnej, stąd filmik, jaki zaprezentowaliśmy, ale zapowiedzieliśmy jednocześnie, że te hulajnogi, które będą porzucone w sposób zagrażający bezpieczeństwu i będą odbierane. W poniedziałek zebraliśmy trzy lub cztery egzemplarze, które czekają w naszym magazynie na operatora – stwierdza w rozmowie z KRKnews Michał Pyclik Z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Jak dodaje, takie kontrole będą przeprowadzane regularnie. Przekonuje jednocześnie, że miasto wiąż prowadzi z operatorami, w którym kładzie nacisk na edukację.

Hulajnogą przez Kraków

Jest to środek transportu, którego dopiero się uczymy 🛴. Ogólne zasady są proste, nie przeszkadzajmy innym w ich podróżach do sklepu, pracy czy szkoły🎯.

Opublikowany przez Razem w ruchu Czwartek, 16 maja 2019

Zobacz także