„To zdrajca!” Ciało Kaczyńskiego usunięte z Wawelu?

fot. DrabikPany via Foter.com

– Postąpiłbym z Lechem Kaczyńskim tak samo, jak postąpiono z niektórymi dygnitarzami sowieckimi, czyli usunięto z miejsca pochówku. To po prostu zdrajca! – grzmiał Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN. Za swoje słowa może odpowiedzieć przed prokuratorem. Dziś (wtorek) donos na niego złoży Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Chodzi o wystąpienie europosła w telewizji Superstacja oraz o tekst w dzienniku Fakt.

Dokąd przenieść szczątki Kaczyńskiego?

– Wawel nie należy do mnie. Gdyby należał do państwa, to ja po dojściu do władzy postąpiłbym z Lechem Kaczyńskim tak samo, jak postąpiono z niektórymi dygnitarzami sowieckimi, czyli usunięto z miejsca pochówku – oświadczył Janusz Korwin-Mikke, który ocenił także prezydenturę Kaczyńskiego. – Podpisał Traktat Lizboński, czyli zdradził Polskę. To po prostu zdrajca – powiedział.

Zdaniem polityka szczątki byłego prezydenta powinny zostać przeniesione z Wawelu. – Do alei na Powązki dla mniej lub bardziej zasłużonych – powiedział.

Donos do prokuratury

Słowa prezesa partii KORWiN nie spodobały się Ryszardowi Nowakowi, szefowi Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. We wtorek do prokuratury ma trafić donos w sprawie „publicznego znieważenia  śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez europosła Janusza Korwin-Mikke”.

Zdaniem Nowaka, europoseł dwukrotnie znieważył byłego prezydenta. – Chce usunąć ciało śp. L. Kaczyńskiego z miejsca pochówku oraz nazwał śp. Kaczyńskiego zdrajcą – tłumaczy przewodniczący komitetu, który co jakiś czas alarmuje o przykładach zagrożenia wiary.

Wcześniej Nowak zasłynął choćby piętnując prezydenta Słupska Roberta Biedronia za zdjęcie obrazu papieża w swoim gabinecie. Dostało się także celebrytom: Dodzie, Nergalowi, Jerzemu Owsiakowi, Czesławowi Mozilowi, Korze Jackowskiej czy Maciejowi Maleńczukowi.

Dziś Nowak rozpoczyna swoją kolejną batalię – z europosłem i prezesem partii KORWiN.

(rg)

fot. DrabikPany via Foter.com

CZYTAJ TAKŻE: Będzie drugi pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu!

Zobacz także