Zginął kolejny pieszy. Szedł środkiem drogi. Nie miał odblasków

Musisz przeczytać

Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia pieszego w Stróży. Według wstępnych ustaleń, 63-letni mężczyzna szedł środkiem drogi, gdy najechała na niego toyota. Poszkodowany nie miał żadnych elementów odblaskowych. Zmarł w szpitalu następnego dnia po wypadku.

12 czerwca br., około 22:50, na drodze lokalnej w Stróży (na starej zakopiance) doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 18-latka kierująca toyotą potrąciła poruszającego się środkiem jezdni 63-latka. Pieszy, nieprzytomny został zabrany do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł kolejnego dnia. – Niestety, pieszy poruszając się poza terenem zabudowanym nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Kierująca toyotą w trakcie zdarzenia była trzeźwa – informuje policja. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

W związku z tym tragicznym wypadkiem policja wystosowała apel: „Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie. Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.”

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca