Zgliszcza po pożarze kamienicy na Dolnych Młynów. Przejmujące zdjęcia

Ogromne straty i całkowity zakaz użytkowania obiektu. Po pożarze kamienicy przy ul. Dolnych Młynów budynek nadaje się do generalnego remontu.

Pożar budynku na skrzyżowaniu ulic Rajskiej i Dolnych Młynów wybuchł w sobotę. Ogień objął cały szyb windowy w podworcu i znaczna część dachu.

„W wyniku rozpoznania ustalono, że w obiekcie znajduje się 10 osób. Przystąpiono do ich ewakuacji. Żadna z ewakuowanych osób nie odniosła obrażeń i nie uskarżała się na żadne dolegliwości” – informuje straż pożarna.

Pożar ugaszono podając cztery prądy wody. Przy pomocy kamer termowizyjnych sprawdzono pogorzelisko. Urządzeniami pomiarowymi ustalano stężenie CO we wszystkich pomieszczeniach w kamienicy. Pomieszczenia, w których stwierdzona została obecność CO były wietrzone i ponownie skontrolowane.

„Na miejsce przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego który po zapoznaniu się ze stanem budynku, zdecydował o zakazie użytkowania obiektu w całości oraz nakazał właścicielowi zabezpieczenie obiektu.

„Usunięto luźne elementy poszycia dachowego na podworzec i do wnętrza obiektu, następnie przeprowadzono ponowną kontrolę pomieszczeń poddasza kamerą termowizyjną. Nie stwierdzono miejsc podwyższonej temperatury, w związku z tym przekazano miejsce i zakończono działania” – informują strażacy.

Najnowsze

Co w Krakowie