Zielona wizytówka Krakowa? Tak będzie wyglądał Zakrzówek [zdjęcia]

„W parku pojawią się także 1-piętrowe obiekty Centrum Sportów Wodnych (300m2 powierzchni zabudowy) Centrum Informacji Ekologicznej (200m2 pow. zabudowy) oraz niewielkie parterowe pawilony toalet, na sprzęt sportowy oraz obsługę parkingu (30-50m2 pow. zabudowy).

W parku znajdzie się też Centrum Informacji Ekologicznej, gdzie będzie można dowiedzieć się o najrzadszych gatunkach flory i fauny występujących na obszarze Zakrzówka a także zobaczyć filmy i eksponaty przyrodnicze. Całość uzupełni wystawa fotografii związanej z Zakrzówkiem.

„Obiekty utrzymano w konwencji architektury organicznej – architektury, która wchodząc  w dialog z przyrodą rezygnuje z geometrii na rzecz miękkich, inspirowanych naturą kształtów. W przypadku uformowania Centrum Sportów Wodnych inspiracją stała się dodatkowo tektonika skały wapiennej, na której znajdzie się  obiekt” – podaje ZZM.

W parku pojawią się zabezpieczenia, nowe, energooszczędne oświetlenie a także sieć z punktami obserwacyjnymi. Koncepcja przewiduje zabezpieczenie wszystkich biologicznie cennych terenów i minimalizm lub brak ingerencji w środowisko.

Opracowanie przygotował zespół Pracowni Projektowej F11 pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Marcina Furtaka.

Najnowsze

Co w Krakowie