ZIKiT chwali się przebudowaną ulicą Reduta. Internauci oczywiście kpią

To jest sukces czy go nie ma? ZIKiT pochwalił się wydłużoną i poszerzoną ulicą Reduta. Internauci kpią, że musieli czekać na to aż dwa lata.

W miejscu istniejącego mostu nad potokiem Sudół Dominikański powstał nowy obiekt – szerszy i o większej nośności. Przebudowa poprawiła przejazd między Nową Hutą a Prądnikiem Czerwonym i dojazd do cmentarza Batowickiego. Odciążone zostały wąskie osiedlowe uliczki Sabały i Marchołta, którymi wcześniej poruszali się kierowcy.

Prace zostały wykonane przez firmę Skanska SA. Inwestycja kosztowała około 12 milionów złotych.

Zakres prac obejmował budowę i przebudowę ulicy na długości ponad 1200 metrów, a także budowę potrzebnej infrastruktury technicznej, tj. kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicy. Dodatkowo w trakcie przebudowy powstały nowe chodniki o łącznej powierzchni 5 000 metrów kwadratowych oraz ścieżka rowerowa o długości 800 metrów. Zostały utworzone nowe miejsca parkingowe, ponad 100 (głównie przy cmentarzu Batowickim).

 

Internauci oczywiście nie są aż tak zachwyceni. Przede wszystkim zwracają uwagę, że na przebudowę ulicy czekali dwa lata. Twierdzą, że miejsc parkingowych jest za mało, a ktoś inny zwraca uwagę, że studzienki kanałowe są poniżej poziomu jezdni.

(wm)

fot. ZIKiT

Najnowsze

Co w Krakowie