ZIKiT czasowo wyłącza ruch tramwajowy

W piątek w godz. 9-15 wyłączony będzie ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki.

„Prowadzone będą tam prace przy budowie tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej w rejonie ulicy Hoffmanowej” – informują urzędnicy.

W związku z tym, na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki, zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej :

linie 8, 19 i 22 – będą kursować na trasach skróconych do pętli Łagiewniki. Na skróconym odcinku trasy odjazdy będą realizowane zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy;

linia 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Łagiewniki. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: „Borek Fałęcki” (na pętli oraz na przystanku przelotowym na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli), „Solvay” (w kierunku Łagiewnik na pasie do skrętu w prawo przed skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa), „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” (w kierunku Łagiewnik za skrzyżowaniem z ul. Siostry Faustyny, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa, na których zdemontowane zostaną barierki), „Łagiewniki” (końcowy i początkowy na pętli, przelotowy w kierunku Łagiewnik na ul. Brożka, przelotowy w kierunku Borku Fałęckiego na ul. Zakopiańskiej). Linia kursować będzie z częstotliwością co 7,5 minuty.

Bilety okresowe wykupione na linie: 8, 19, 22 zachowują ważność na całej trasie linii zastępczej 708.

ip

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT

Najnowsze

Co w Krakowie