ZIKiT zapowiada inwestycyjną ofensywę

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotowuje się na nadejście wiosny i zapowiada remontową ofensywę na krakowskich drogach. W sumie przygotowano plan wymiany asfaltu na 27 fragmentach krakowskich ulic.

W pierwszej kolejności remontów doczekają się ulice: Skotnicka, Zakopiańska, Nowosądecka i Brożka, w sprawie których już został ogłoszony konkurs mający za zadanie wyłonić wykonawców tych inwestycji. Kolejność remontów nie jest przypadkowa, miasto chce bowiem najpierw naprawić te ulice, które będą stanowiły zaplecze logistyczne dla Światowych Dni Młodzieży.

Do końca lutego urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapowiadają ogłoszenie przetargu na wszystkie planowane inwestycje, które obejmą dodatkowo ulice: Opolską, Jasnogórską, Olszanicką, Nawojki, pomiędzy al. Kijowską a ul. Piastowską, al. Trzech Wieszczów, al. Focha, Królowej Jadwigi, Junackiej, Pasternik, Weissa, Reymonta, Wielicka (od ul. Malborskiej do ul. Dworcowej), Wiślicka, Heltmana (od ul. Kamieńskiego do ul. Jerozolimskiej).

(pt)

fot. Jan Lorek

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie