Zima atakuje: Będzie sypało, wiało i baaaaaaardzo zimno

fot. Jan Musiał

Jeśli ktoś myślał, że prawdziwa już nas w Krakowie nie odwiedzi, musi szybko zmienić poglądy. Śniegu będzie coraz więcej, a temperatura spadnie do blisko -20 stopni Celsjusza.

Zima zaatakowała w poniedziałkowe popołudnie. Padający śnieg szybko pokrył drogi warstwą białego puchu i skutecznie sparaliżował większość ulic w mieście. Dziś od rana po Krakowie krążą pojazdy MPO, bo śnieg znów zaczął sypać.

Śnieg to nie tylko kłopoty. Stare Miasto pięknie się prezentuje schowane pod białą kołderką, co widać na zdjęciach Jana Musiała:

 

Ale to dopiero początek. Po południu nad Kraków ma dotrzeć Aleks – głęboki ośrodek niżowy, który utworzył się nad Atlantykiem. Gdy dotrze do nas, będzie silniejszy niż niedawny orkan Barbara. Aleks przyniesie ze sobą silny wiatr, śnieżyce i intensywne opady śniegu. Spadnie też temperatura, najzimniej będzie w nocy z piątku na sobotę:

pog

Przed nami kilka trudnych, zimowych dni. Apelujemy o rozwagę, szczególnie na ulicach. Kierujący – noga z gazu. A piesi niech pamiętają, że na śliskiej jezdni droga hamowania samochodu ulega znacznemu wydłużeniu. Zastanówmy się dwa razy, nim zejdziemy z chodnika.

(wm)

fot. Jan Musiał

Zobacz także