Zima? Zanurz się w świecie saun w Parku Wodnym

Lepszego miejsca na długie jesienno-zimowe wieczory w Krakowie nie znajdziecie. Jest ciepło, zdrowo, przyjemnie i przede wszystkim bardzo różnorodnie. Właśnie otworzono Saunarium Park Wodny.

Chyba łatwiej byłoby napisać czego tam nie ma, niż co jest. Najbardziej efektowne miejsce to widowiskowa sauna sucha, gdzie odbywają się spektakularne tematyczne ceremonie saunowe przy użyciu naturalnych aromatów. Podczas seansów prowadzonych przez  saunamistrzów może przebywać nawet 80 osób!

Podczas kilkunastominutowych seansów (prowadzone są przy akompaniamencie specjalnej oprawy muzycznej), ciepło rozprowadzane jest specjalną techniką, dzięki czemu saunowanie jest przyjemniejsze i bardziej atrakcyjne. Seanse w saunie suchej są znakomitym przeżyciem z wieloma korzyściami dla organizmu.

Coś dla miłośników gorąca

Następnie można skorzystać z łaźni o wielu walorach prozdrowotnych, charakteryzująca się bardzo wysoką wilgotnością. Dodatkowym atutem łaźni morskiej jest generator solanki, dzięki czemu oddychamy słoną bryzą, a tym samym inhalujemy górne drogi oddechowe, co ma niewątpliwe zalety dla organizmu.

Z kolei Ruska Bania to sauna sucha wykonana z drewna osikowego o niezwykłej barwie i zapachu. Znajduje się w niej kamienny piec, polewany przez obsługę saunarium wodą. Kamienna ściana oraz drewniane ławki tworzą razem niepowtarzalny klimat.

A jeśli ktoś naprawdę lubi gorące klimaty, to powinien skorzystać z Sauny Ognistej. Piec o zwiększonej mocy rozgrzewa atmosferę w środku nawet do 115 stopni. Do tego ściany wyłożone są cegłą, a czerwone efekty świetlne podkreślają ognisty charakter i gorący klimat sauny.

A może coś delikatniejszego? Idealnym rozwiązaniem będzie sauna zioława, łącząca moc aromaterapii z zaletami sauny suchej o zwiększonej wilgotności. Zapachy olejków eterycznych unoszą się w ciepłym powietrzu i wpływają kojąco na samopoczucie.

Saunarium to nie tylko sauny

Z kolei infrared solny to kabina termiczna, w której  panują znacznie łagodniejsze warunki niż w klasycznej saunie suchej. Korzystać z niej mogą osoby, które powinny unikać saun tradycyjnych ze względu na wysoką temperaturę. Zamiast tradycyjnych pieców ciepło dostarczają promienniki podczerwieni. Promienie podczerwone ogrzewają bezpośrednio ciało, a nie wnętrze pomieszczenia.

W Saunarium Park Wodny zadbano również o strefę odpoczynku i relaksu pomiędzy kąpielami saunowymi. Znajduje się tutaj tężnia emitująca solankę do wdychanego powietrza, inhalującą nasze drogi oddechowe. Miejsce zostało wzbogacone systemem infrared.

„W relaksacyjny nastrój przeniosą Państwa odpowiednio dobrana muzyka oraz efekty świetlne. To niezwykłe połączenie kilku systemów sprawia, iż miejsce to stanowi multiwypoczynek, będący gwarancją relaksu na najwyższym poziomie” – zachwalają znawcy.

W saunach nie ma jednak bardziej niesamowitego przeżycia niż mroźna kąpiel po wygrzaniu się, a służy do tego basen z zimną wodą do schładzania. To profesjonalne miejsce do schładzania organizmu po pobycie w saunie. Woda o temperaturze 8-10°C  znajduje się tutaj w ciągłym obiegu, co zapewnia komfort korzystania.

To co, jakieś plany na jesienno-zimowe wieczory?

Bilety do Saunarium można kupić online poprzez stronę internetową Parku Wodnego.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie