Złodziej bez… butów chodzi

KWP Kraków

Krakowscy policjanci znów mogą pękać ze śmiechu. Złapali złodzieja, który przy wejściu do jednej z galerii handlowej zaczepiał przechodniów spacerując bez butów.

Dziwnie wyglądający człowiek szybko zainteresował przechodniów, zawiadomili policję, a funkcjonariusze zaraz zrozumieli, z kim mają do czynienia.

Człowiek ten na początku października napadł na ul. Stradomskiej na 19-letnią Szwedkę. Sterroryzował ją przedmiotem przypominającym pistolet, wyrwał z ręki telefon komórkowy i uciekł. Szwedka powiadomiła policję i wkrótce we wszystkich krakowskich komisariatach był już rysopis napastnika.

Dwa dni później spacerował boso wokół galerii, a gdy funkcjonariusze zabrali go na komisariat, tam odkryli kolejne rewelacje. W plecaku odnaleziono atrapę pistoletu, którym sterroryzował Szwedkę podczas rozboju, ale także 2 telefony, laptopa oraz paszport innego mężczyzny.

Okazało się, że sprawca zaraz po dokonaniu napadu udał się na ul. Galla w Krakowie, do dwóch znajomych, którzy wynajmowali tam mieszkanie i zaproponowali mu nocleg. Wykorzystując ich chwilową nieobecność ograbił mieszkanie z cennych rzeczy. Jeden z pokrzywdzonych stracił paszport, laptopa, wraz z ładowarką i pokrowcem, dwie pary słuchawek, części garderoby oraz wody kolońskie a także gotówkę w kwocie 1 tys. złotych. Suma strat wyniosła prawie 2,5 tys złotych. Drugi z mężczyzn stracił m.in. głośnik, srebrne monety i kilka osobistych przedmiotów. W tym przypadku suma strat wyniosła ponad 1 tys. złotych. Jak ustalili policjanci, rzeczy pochodzące z przestępstw sprawca wstawiał do okolicznych lombardów. Część przedmiotów udało się policjantom odzyskać.

22-latek usłyszał zarzut rozboju oraz kradzieży. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(mm, KWP Kraków)

fot. KWP Kraków

Zobacz także