Złodziej znalazł sposób na życie. Okradł apartamenty turystów!

Telefony, gotówka i zegarki. To właśnie było celem złodzieja, który okradał turystów w Krakowie i Zakopanem. Rabuś już wcześniej był znany policji, bo niedawno opuścił zakład karny. Pobyt w więzieniu nie skłonił, jednak mężczyzny do przemyśleń i znowu wstąpił na ścieżkę kryminalnego występku. 

Do krakowskiej policji zaczęły wpływać informacje o włamaniach do wynajmowanych apartamentów na terenie Krakowa i Zakopanego. Turyści wracając do wynajmowanego mieszkania początkowo nie zauważali, że ktoś pod ich nieobecność plądrował apartament. Dopiero po pewnym czasie orientowali się, że z pokoju zniknęła gotówka i inne przedmioty.

Sprawca był przebiegły i działał niezauważalnie – do czasu … Policjanci pracujący nad sprawą skrupulatnie sprawdzali każdy ślad i szczegół, wtedy właśnie na zabezpieczonych monitoringach zauważyli często powtarzającą się postać mężczyzny w rejonach miejsc włamań.

Ustalenie kim on jest nie było łatwe. Mężczyzna nie był wcześniej znany krakowskiej policji, dlatego funkcjonariusze podjęli działania operacyjne, obserwując wytypowane miejsca, w których włamywacz według ustaleń mógł się pojawiać.

Wielotygodniowa obserwacja przyniosła sukces. W ubiegły piątek jeden z policjantów z wydziału kryminalnego I Komisariatu Policji w Krakowie zauważył idącego ulicą mężczyznę, którego wygląd odpowiadał postaci z monitoringu. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę – mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy włamywał się do apartamentu.

Okazało się, że to 47-letni mężczyzna. Na „gościnne występy” przyjeżdżał ze Śląska. Z ustaleń wynika, że mężczyzna 6 miesięcy temu opuścił zakład karny, gdzie odbywał wyrok za kradzieże z włamaniem. Gdy tylko opuścił mury więzienia postanowił wrócić do swojego przestępczego fachu tym razem na teren ościennej Małopolski.

W mieszkaniu 47-letniego złodzieja policjanci zabezpieczyli dużą ilość gotówki w obcych walutach, biżuterię, zegarki i kilkaset par kluczy, którymi najprawdopodobniej posługiwał się podczas swojej przestępczej działalności.

Mężczyzna do tej pory usłyszał 14 zarzutów kradzieży z włamaniem. Śledczy mówią, że może być ich nawet kilkadziesiąt. Cały czas sprawdzają bowiem przypadki innych niewykrytych dotąd włamań. Decyzją sądu w sobotę złodziej został tymczasowo aresztowany.

js/Małopolska Policja

Najnowsze

Co w Krakowie