Złodzieje okradli centrum edukacyjne

Kilkadziesiąt laptopów, rzutniki i inny sprzęt elektryczny ukradli złodzieje z centrum edukacyjnego przy jednej z głównych ulic Krakowa. Do budynku weszli przez okno. Łupem cieszyli się jednak zaledwie kilka dni. Teraz są już bowiem w rękach policji. Grozi im do 5 lat więzienia.

Skradzione, a następnie odzyskane przez policjantów łupy / fot. metariały operacyjne
Skradzione, a następnie odzyskane przez policjantów łupy / fot. materiały operacyjne

Do włamania do pomieszczeń centrum doszło w nocy z 7/8 kwietnia. – Sprawcy dostali się do pomieszczeń poprzez sforsowanie  zabezpieczeń  w oknie,  na parterze budynku – opisuje Mariusz Ciarka z małopolskiej policji. – Z wnętrza, po gruntownej penetracji wszystkich pokojów,  zrabowali sprzęt elektroniczny w postaci kilkudziesięciu  laptopów oraz rzutników służących wykładowcom podczas zajęć i prelekcji, które tam się odbywają.

Przedstawiciel placówki  wyceniał straty, które ponieśli na około 100 tys. złotych. Na miejscu przeprowadzono oględziny, zabezpieczając  ślady.

Wczoraj (czwartek) popołudniu funkcjonariusze zatrzymali  dwóch mężczyzn, u których podczas przeszukania mieszkań  znaleziono  sprzęt elektroniczny skradziony w centrum. Obaj są mieszkańcami Krakowa i byli już w przeszłości notowani kryminalnie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(ip)

fot. KWP w Krakowie

Najnowsze

Co w Krakowie