Złożyli petycję o dymisję ministra nauki. I dalej zbierają podpisy!

Musisz przeczytać

„Stop deMENtażowi edukacji” – to nazwa inicjatywy, której celem jest odwołanie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. We wtorek petycja została złożona w Sejmie, ale organizatorzy nie zaprzestają działań w tej sprawie.

„Stop deMENtażowi edukacji” jest ogólnopolską, oddolną inicjatywą studentów i nauczycieli, którzy sprzeciwiają się postawie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Jak informuje Joanna Puchalska z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie udało się zebrać aż 88 tys. podpisów.

Organizatorzy akcji podkreślili, że minister „dopuścił się otwartych gróźb pozbawiania środków finansowych tych uczelni, które umożliwiły pracownikom i studentom wzięcie udziału w protestach oraz nakazał nauczycielom i dyrektorom szkół donoszenie na swoich uczniów, którzy zaangażowali się w protest obywatelski”.

„W naszym rozumieniu osoba stojąca na czele Ministerstwa Nauki i Edukacji nie tylko łamie swym zachowaniem zasadę wolności obywatelskiej, ale także zagraża etosowi akademickiemu, autonomii uczelni oraz działa w sprzeczności z misją edukacyjną resortu, którym zarządza – napisali.

„Po raz kolejny piszę w imieniu organizatorów akcji „STOP deMENtażowi Edukacji”. We wtorek, 17 listopada, złożyliśmy w Sejmie petycję o odwołanie ministra Czarnka. Akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, iż postanowiliśmy wznowić zbiórkę podpisów” – informuje Joanna Puchalska.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca