Zły piec i darmowe sadzonki w Nowej Hucie [zdjęcia]

Kraków jest coraz bardziej zanieczyszczony. Dusimy się przez smog, a wiele drzew w ostatnim czasie zostało wyciętych. Na szczęście organizacje miejskie chętnie uświadamiają zarówno dorosłych jak i dzieci, że trzeba dbać o naszą planetę.  

Dni Ziemi 2017 w Nowej Hucie na pewno trwale zapiszą się w pamięci mieszkańców. Wydarzenie zostało zorganizowane na Alei Róż przy Placu Centralnym. W sobotę można było podziwiać nowe autobusy ekologiczne należące do MPK oraz wsiąść za kierownicą pojazdów sprzątających chodniki i ulicę, których używa MPO. Dodatkowo wystawiono wozy przewożące ekologiczne odpadki.

Każdy, kto przyniósł 40 butelek PET, 40 puszek aluminiowych lub 40 zużytych baterii dostawał sadzonkę drzewka lub kwiaty do domu. Rozdawano za darmo drzewka, które od 20 do 22 kwietnia były sadzone przez mieszkańców i władze miasta. Również z okazji Dni Ziemi uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz chętni sadzili drzewka przy Zespole Szkół Specjalnych nr 14 na os. Sportowym 28.

Dla rodziców z dziećmi czekało wiele atrakcji. Imprezę umilały występy uczniów pobliskich szkół. Dla najmłodszych przewidziano konkursy z nagrodami. Zorganizowano wiele warsztatów między innymi: orgiami z makulatury czy też „zrób sobie własną bombę nasienną”. Chętni mogli udać się na spacer po Parku Ratuszowym i Parku Szwedzkim z historykiem sztuki. Dla zorganizowanych grup dziecięcych przygotowano zwiedzanie ekospalarnii i lamusowni.

Radość na twarzach dzieci wywoływały sympatyczne maskotki kropelki wody oraz pszczółki. Jednak postać Złego Pieca zwracała największą uwagę.

Justyna Słowikowska

fot. autorka tekstu

Najnowsze

Co w Krakowie