Zmarł Wojciech Świderski, wieloletni prezes i właściciel krakowskiej firmy farmaceutycznej Farmina

Nie żyje Wojciech Świderski – właściciel, a przez wiele lat prezes krakowskiej firmy farmaceutycznej Farmina Sp. z. o.o. „Wojciech Świderski był nie tylko wybitnym przedsiębiorcą, ale także człowiekiem o szerokiej wizji i nieugiętej determinacji w dążeniu do wyznaczonych celów” – przekazała spółka w  komunikacie. 

Wojciech Świderski od 1996 roku zarządzał firmą Farmina, przenosząc jej siedzibę z centrum Krakowa do nowego zakładu przy ul. Lipskiej 44. Następnie rozwijał firmę przez przejęcia niemieckiej Spreewälder Arzneimittel GmbH (2014), Apipol Farma w Myślenicach (2017) oraz Laboratorium Farmaceutycznego Avena w Osielsku koło Bydgoszczy (2018).  

Wojciecha Świderskiego wspomina zarząd i pracownicy Farminy: „Był człowiekiem niezłomnym w dążeniu do wyznaczonych celów, niepoddającym się przeciwnościom losu, mającym wizję i szeroką perspektywę na rozwój firmy i polskiej gospodarki.W życiu prywatnym najważniejsza dla niego była rodzina – żona, dzieci i wnuki. Jego obecność na zawsze pozostanie w pamięci bliskich oraz współpracowników.”

Wojciech Świderski w ostatnim czasie pełnił rolę członka zarządu spółki. Zmarł 29 czerwca 2024 r.

 

Najnowsze

Co w Krakowie