Zmiana organizacji ruchu na drodze 94 w Modlnicy

Od godz. 7.00 w czwartek, 5 sierpnia 2021 miała być wprowadzona zmiana organizacji ruchu na odcinku przebudowywanej drogi krajowej nr 94 w Modlnicy. Ze względu na padający deszcz zmian jednak nie wprowadzono.

– Nie wprowadzono jeszcze zmiany tymczasowej organizacji ruchu na DK94 Modlnica – Giebułtów, ze względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na padający deszcz trzeba było wstrzymać się z wymalowaniem linii oznakowania poziomego – informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Zmiana przesunie się więc w czasie. Wykonawca jest przygotowany, ale wszystko zależy od pogody. Jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, linie zostaną wymalowane i zmiana wprowadzona – dodaje Iwona Mikrut.

A co wtedy się stanie? – Nic nie zmieni się dla kierowców podróżujących w stronę Krakowa, wciąż będą się poruszać „starą” jezdnią, natomiast kierowcy podróżujący w stronę Olkusza będą już jechać nową jezdnią, na odcinku od początku inwestycji do ronda w Modlnicy/Giebułtowie – podaje Iwona Mikrut. Środek pomiędzy pasami ruchu zostanie wydzielony, by przygotować kolejną zmianę organizacji ruchu – ta ma zostać wprowadzona w ciągu 2 tygodni. – Będziemy o niej informować – zaznacza Iwona Mikrut.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie