Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Wraca połączenie kolejowe z lotniskiem w Balicach

W niedzielę 14 czerwca zmienia się rozkład jazdy pociągów. Wracają m.in. połączenia kolejowe na lotnisko w Balicach. Większych zmian trzeba się spodziewać z początkiem wakacji, czyli od 26 czerwca.

Zmiana rozkładu jazdy pociągów oznacza więcej kursujących pociągów. Wracają m.in. pociągi na trasie Wieliczka – Kraków Główny – Krakow Airport. Od dziś kursują co godzinę. Od 3 lipca będą jeździć co półgodziny.

Kolejnych zmian trzeba się spodziewać od 26 czerwca. Wtedy w życie wejdzie wakacyjny rozkład jazdy pociągów. Na sezon letni wrócą bezpośrednie połączenia do Zakopanego. Tego dnia na tory wyjadą kursujące z Warszawy pociągi EIC Tatry i IC Oscypek. IC Witkacy i TLK Karpaty zapewnią połączenie Trójmiasta ze stolicą Tatr. Mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli dojechać do Zakopanego pociągiem TLK Halny. Na tory wraca także nocny skład IC Podhalanin relacji Szczecin – Zakopane – Szczecin.

Jak informuje PKP, w okresie wakacyjnym na tory powrócą niemal wszystkie pociągi kategorii Express InterCity Premium (EIP), obsługiwane przez składy Pendolino. W dniach 26, 27 i 28 czerwca pojawią się kolejne składy Pendolino, które pojadą m.in. na trasach Trójmiasto – Warszawa – Kraków, Kołobrzeg – Kraków, Warszawa – Wrocław, Trójmiasto – Gliwice i Bielsko-Biała.

Pociągami PKP Intercity dojedziemy także do innych nadmorskich miejscowości. Do Łeby będzie można dotrzeć z Warszawy pociągiem TLK Delfin, a z Krakowa i Katowic nocnym składem TLK Korsarz. TLK Gwarek zapewni możliwość podróżowania z Katowic i Poznania do Ustki. Ze stolicy Wielkopolski dojechać do niej będzie można także składem TLK Orkan.

GS

Więcej o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów – https://www.pkp.pl/pl/pkp-aktualnosci/2691-wakacyjny-rozklad-jazdy-pkp-intercity

Najnowsze

Co w Krakowie