Kolejne zmiany na lotnisku. Nowa władza

Ciąg dalszy zmian na krakowskim lotnisku. Nie tak dawno pisaliśmy, że z Kraków Airport pożegnał się związany z Platformą Obywatelską prezes Jan Pamuła, a zastąpił go Radosław Włoszek. Dziś (wtorek) nastąpiła kolejna zmiana. Członkiem Zarządu został Mariusz Saługa. Będzie odpowiadał za obszar inwestycji.

Saługa został wybrany jednogłośnie przez Radę Nadzorczą spółki. – Posiada doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, a także wieloletnią praktykę w zakresie projektowania konstrukcji budowlanych oraz nadzorowania inwestycji budowlanych. Jest absolwentem AGH w Krakowie, Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, posiada uprawnienia do projektowania w branży konstrukcyjno-budowlanej” – mówi Monika Pabisek, rzecznik Kraków Airport.

W latach 2011 – 2012 Saługa był kierownikiem pracowni budowlanej i projektantem w firmie EC Prozach (dawniej Prozach) w Oświęcimiu. Od 2012 r. do 2016 r. pełnił obowiązki Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej. Od marca 2015 r. prowadzi także Pracownię Projektowo-Usługową. – Zarządzał wieloosobowymi zespołami projektowymi w zakresie inwestycji użytku publicznego – dodaje Pabisek.

Od kwietnia tego roku nowy członek zarządu pełnił rolę audytora inwestycji „Rozbudowy Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice w części Landside”.

(lm)

Najnowsze

Co w Krakowie