Zmiany na Zakopiańskiej. W ten weekend chwilowe, za tydzień – na kilka miesięcy

Musisz przeczytać

W sobotę, 27 listopada 2021 roku rozpoczną się prace na torowisku wzdłuż ul. Zakopiańskiej. Zarząd dróg Miasta Krakowa przedstawił właśnie zmiany w organizacji ruchu, jakie czkają nas na Zakopiańskiej. Już w ten weekend kierowcy powinni uważać na tymczasowe zmiany, które maja umożliwić przygotowania do zamknięcia torowiska tramwajowego i stworzenie buspasów dla komunikacji zbiorowej.

Fot. ZDMK

Na czas remontu zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:
• wyłączenie ruchu tramwajowego od węzła Łagiewniki do Borku Fałęckiego, autobusowa komunikacja zastępcza – szczegóły pojawią się w osobnym komunikacie Zarządu Transportu Publicznego,
• pasy dla autobusów wyznaczone na ul. Zakopiańskiej, jeden w kierunku centrum, drugi w kierunku granicy miasta.

Na skrzyżowaniu z ul. Kościuszkowców bez zmian w organizacji ruchu, natomiast zmiany mogą pojawić się na skrzyżowaniu z ul. Zbrojarzy, ale dopiero w marcu. Wszystkie dojazdy do posesji przechodzące przez torowisko zostaną wykonane od nowa (prefabrykowane płyty torowe). Na czas prowadzenia prac zostanie zapewniony dojazd do posesji.

Już w dniach 19-22.11.2021 (piątek wieczór – poniedziałek rano) będzie obowiązywać organizacja ruchu zgodnie z poniższym schematem. Kierowcy powinni zwracać uwagę na wyłączenie sygnalizacji.

Fot. ZDMK

W przyszłym tygodniu zakończą się prace na Zakopiańskiej, realizowane przez Trasę Łagiewnicką. To pozwoli na rozpoczęcie remontu torowiska wzdłuż tej ulicy. Zakres prac do wykonania jest spory. Roboty jakie zaplanowano na Zakopiańskiej to m.in. wymiana torowiska na odcinkach od węzła Łagiewniki do Trasy Łagiewnickiej oraz od Trasy Łagiewnickiej do centrum Solvay – w sumie ok. 2,5 km pojedynczego toru. Dodatkowo na samej pętli Borek Fałęcki wymiana zwrotnic (6), sieci trakcyjnej, sterowania i ogrzewania zwrotnic oraz napawanie. Remont potrwa do końca marca 2022 r., a jego koszt to ok. 14 mln zł.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca