Zmiany właścicielskie w Wiśle Kraków. Dostaną miliony!

Zmiany w strukturze TS Wisła Kraków SA. Władysław Nowak, Adam Adamczyk i Adam Łanoszka zostali mniejszościowymi akcjonariuszami klubu, dołączając tym samym do Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego, Jarosława Królewskiego i pozostałych posiadaczy akcji.

– Nowe akcje stanowią 11,25% kapitału zakładowego, a Spółka pozyskała dzięki ich emisji 4 875 000 złotych – informuje klub.

Aktualny akcjonariat TS Wisła Kraków SA:

Jakub Błaszczykowski: 26,84%

Tomasz Jażdżyński: 26,84%

Jarosław Królewski: 26,84%

Władysław Nowak: 3,75%

Adam Adamczyk: 3,75%

Adam Łanoszka: 3,75%

Pozostali (akcje serii E i F): 8,23%

Kim są nowi współwłaściciele Wisły?

Władysław Nowak i Adam Adamczyk na co dzień zarządzają prężnie rozwijającą się firmą Nowak-Mosty, która realizuje wymagające inwestycje w sektorze kolejowym i drogowym. Początki współpracy z TS Wisła Kraków SA sięgają 2019 roku, ale już od samego początku przedsiębiorstwo systematycznie zwiększało swoje zaangażowanie. Zadowolenie ze współpracy i wypracowane zaufanie sprawiło, że bardzo szybko Nowak-Mosty znalazło się gronie oficjalnych Sponsorów Klubu. Logo firmy znalazło się na rękawku trykotów meczowych pierwszej drużyny, a Właściciele Przedsiębiorstwa jeszcze mocniej włączali się w życie Białej Gwiazdy, stając się niezwykle istotnym elementem wiślickiej społeczności biznesowej. O przywiązaniu do Wisły świadczy również przyłączenie się do celebracji jubileuszu 115-lecia najstarszego polskiego klubu w roli Sponsora Strategicznego, dzięki czemu możliwa była realizacja kluczowych wydarzeń związanych z zaplanowanymi na mijający rok obchodami.

Adam Łanoszka z wykształcenia jest ekonomistą. Posiada Certyfikat Autoryzowanego Doradcy w systemie ASO uprawniający do opieki nad spółką, na rzecz której świadczona jest usługa upublicznienia. Aktualnie zasiada w Radach Nadzorczych kilku firm, m.in. Prymus, Mr Hamburger, Polwax i Gamrat. Wcześniej współpracował z Inwest Consulting i Inbook. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu, jako prelegent aktywnie uczestniczy w konferencjach i sympozjach. Wieloletni kibic Białej Gwiazdy, który w 2019 roku rozpoczął kooperację z Klubem na szczeblu biznesowym.

Najnowsze

Co w Krakowie