Zmysłowe tango, a może góralskie klimaty? Dziś w Krakowie sporo się dzieje

Wtorek w Krakowie przynosi dwa literackie spotkania, którym z pewnością warto poświęcić uwagę. Wieczorem możemy zaś pożegnać karnawał przy dźwiękach tanga lub oddać się filozofowaniu po góralsku… Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego kalendarium na dziś!

Nowohucki klub Kuźnia zaprasza dziś na spotkanie, którego głównym tematem będzie Józef Czapski, artysta i świadek historii, cudem ocalały z katyńskiej zbrodni. Utalentowany, skromny twórca to bohater niedawno wydanej, znakomitej książce Erica Karpelesa pt. „Prawie nic. Józef Czapski. Biografia malarza”. Losy i dziedzictwo malarza prześledzimy z prowadzącą spotkanie Barbarą Cygan. Spotykamy się o godz. 17.00, na os. Złotego Wieku 14.

„Donikąd. Podróże na skraj Rosji” to książka, która będzie tematem innego spotkania, które dziś polecamy. Autor Michał Milczarek poprowadzi nas przez Kamczatkę, Kołymę, do Workuty, Ewenkii, Norylska. Jak wyjaśnia autor, książka to „zapiski z miejsc, w których byt graniczy z nicością. To obsesyjna wędrówka na wschód przez śnieg, kości i pustą przestrzeń w poszukiwaniu kresu mapy i kresu rzeczywistości”. Z autorem spotkamy się w Cafe NOWA Księgarnia, na os. Zgody 7, o godz. 18.00.

Na Scenie Teatru STU zobaczymy dziś „Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny”. Spektakl na podstawie „Historii filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera w reżyserii Artura „Barona” Więcka – autora filmu o księdzu Józefie „Życie w opowieściach” oraz kinowych przebojów „Zakochany anioł” i „Anioł w Krakowie” to pełne góralskiego żywiołu, ciepła i humoru przedstawienie, w którym mieszają się wybitny intelekt księdza Tischnera oraz góralska gwara, muzyka i taniec. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00.

Chyba nie ma w Polsce sezonu koncertowego w ostatnich latach, w którym André Rieu nie zagościłby ze swoją muzyką na liście kulturalnych propozycji. „70 lat młodości” to tytuł programu, w którym Król Walca zaprasza kina na całym świecie na wędrówkę po swoich ulubionych koncertach i utworach. Nie zabraknie też anegdot! Miłośnicy Rieu powinni dziś udać się do kina Kijów. Początek o godz. 18.00.

Jeśli macie ochotę na muzyczne pożegnanie karnawału, warto zajrzeć do Nowohuckiego Centrum Kultury. Wystąpi tam Waldemar Malicki, a towarzyszyć mu będzie zespół Tango Bridge. Ze sceny popłyną dźwięki najpiękniejszych tang autorstwa Astora Piazzolli, jak Adiós Nonino, La muerte del Ángel, Libertango i Oblivion. Koncert rozpocznie się godz. 19.30.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie