Zna wszystkie sekrety Starego Kleparza… Koniecznie poszukajcie jej stoiska! [zdjęcia]

Krakowianie / fot. Paweł Wodnicki

– Formalnie nadal jest zima (końcówka), ale patrząc dookoła, trudno dostrzec jakieś jej ślady. Czasem popada mokry śnieg – znienacka przez 10 minut i natychmiast wraca słońce, a wszystko się topi. Nie ułatwia to robienia zdjęć, bo zdarzyło się tak, że szedłem na umówione zdjęcie ciesząc się słońcem, a jak już mieliśmy robić zrywała się śnieżyca. Ale takie uroki tegorocznej zimy. Na kilka fajnych zdjęć z zaśnieżonym Krakowem przyjdzie chyba poczekać do następnej zimy – mówi Paweł Wodnicki, fotograf i twórca projektu Krakowianie. 

Emilia i Kamil to rodowici krakowianie. Oboje są pasjonatami motoryzacji – zwłaszcza tej klasycznej. Na umówione zdjęcie przyjechali pięknie zadbanym Peugeotem 205. Kamil na co dzień prowadzi swój własny warsztat. Jak tylko wspomniałem o tym w notce przy zdjęciu to od razu zgłosiła się pani z prośbą o namiar. Mam nadzieję, że dzięki projektowi Krakowianie udało się znaleźć dobrego mechanika.

O Ani można powiedzieć, że z dużym impetem wjechała do projektu. Uśmiechnięta instruktorka jazdy na rolkach dała ku uciesze mojego obiektywu i okolicznych przechodniów pokaz swoich (niemałych) umiejętności. No i nakosiła polubień w poście.

Jola to postać ogólnie znana na Starym Kleparzu. Na jej stoisku wędliniarskim od 20 lat można kupić doskonałe wyroby od sprawdzonych dostawców. A przy okazji pogadać z szefową o tym i owym.

Jak zwykle zapraszam na profil projektu, gdzie spotkacie pozostałych bohaterów ostatniego tygodnia (a także wszystkich poprzednich).

Paweł Wodnicki

Zobacz także