Znamy datę otwarcia zintegrowanego węzła przesiadkowego na Górce Narodowej. Tramwaje i autobusy pod dachem

8 stycznia uruchomiony zostanie dla pasażerów zintegrowany węzeł przesiadkowy, na który składa się pętla tramwajowa, terminal autobusowy i parking P+R. 

 – Z początkiem roku mam dobrą informację dla mieszkańców północy Krakowa. W poniedziałek, 8 stycznia uruchomimy dla pasażerów terminal autobusowy na pętli tramwajowej na Górce Narodowej – mówi wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. 

Obecnie  trwają testy systemów obsługujących zintegrowany węzeł przesiadkowy. Chodzi m.in. o system parkingowy, przeciwpożarowy, monitoringu wizyjnego, a także system informacji pasażerskiej. 

Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego, do Górki Narodowej jak dotychczas będą kursować tramwaje linii 18 i 50, dla których obecnie ostatnią stacją jest przystanek Papierni Prądnickich. Z terminala autobusowego będą korzystać z kolei linia miejska 503 oraz linie aglomeracyjne 217, 247, 257, 277 i 280. Dodatkowo, węzeł Górka Narodowa będzie obsługiwany przez linię ekspresową 307.

Uruchomienie dla kierowców parkingu P+R planowane jest na 12 stycznia. Wraz z uruchomieniem zintegrowanego węzła przesiadkowego otwarty będzie także dojazd od strony rozbudowanej al. 29 Listopada, a także od nowego odcinka ulicy Papierni Prądnickich.

12 stycznia otwarcie największego parkingu P+R w Krakowie. Pomieści 460 samochodów

fot. ZIM w Krakowie 

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie