Znana artystka namalowała mural w Krakowie. Dzieło okazało się reklamą

Na wielkiej ścianie kamienicy przy ul. Karmelickiej Natalia Rak namalowała wielkiego czarnego kruka trzymającego w dziobie czarną perłę. Zachwycający mural jest jednak reklamą marki odzieżowej.

Zakrywają brzydkie stare ściany i dają im nowe życie. Murale, których wciąż powstaje coraz więcej w Krakowie, podbiły serca mieszkańców. Kolejne malowidło powstało na ulicy Karmelickiej przy parkingu.

Mural jest dziełem pochodzącej z Radomia artystki Natalii Rak, która ukończyła Akademię Sztuk Plastycznych w Łodzi. Teraz Rak odnosi światowe sukcesy i jej murale można zobaczyć na całym świecie między innymi w: Rosji, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Luksemburgu czy Kanadzie. W Polsce jej dzieła zdobią ściany budynków w Radomiu, Białymstoku, a od niedawna również Krakowa.

Inspiracją dla artystki jest przyroda, z którą była bardzo związana od dzieciństwa. Jej dzieła są często surrealistyczne i mroczne, ale Rak lubi także posługiwać się żywymi kolorami tworząc mocne kontrasty.

Krakowski mural jest reklamą znanej marki odzieżowej. Dzieło ma promować kolekcję koszulek, na których zostały umieszczone projekty artystki.  Niestety w kolekcji zabrakło odzieży z motywem krakowskiego muralu.

Just, Marketing przy Kawie

zdjęcie tytułowe / fot. KRKnews

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także