Znana, lubiana i tajemnicza… Dziś Kraków oferuje wiele atrakcji [informator]

fot. materiały prasowe/Kino Ars

Środa w Krakowie z pewnością przyniesie wiele interesujących pozycji teatralnych, zarówno dla młodych, jak i starszych widzów. Czeka nas też spora dawka śmiechu i opowieść o znanej, lubianej, ale tajemniczej polskiej aktorce. 

Już dziś rozpoczyna się w festiwal Mała Boska Komedia! Przed nami osiem spektakli, cztery teatralne pojedynki i jury dziecięco-młodzieżowe, które między 8 a 30 maja zdecyduje, kto wygra. Zwycięzcy majowej odsłony zostaną ocenieni jesienią przez międzynarodowe profesjonalne jury. W repertuarze wydarzenia znalazły się m.in. poruszające kwestię odmienności i potrzeby akceptacji przedstawienie lalkowe „Odd i Luna” w reżyserii Artura Domańskiego (Teatr Animacji w Poznaniu) oraz „Mała Syrenka” Martyny Majewskiej (Teatr Miejski w Gliwicach).

Jeśli dziś środa to oczywiście czeka nas kolejna odsłona Matinées – koncertów edukacyjnych dla juniorów i seniorów. Każde spotkanie to bezpośrednie zapoznanie z najciekawszymi artystami pracującymi z zespołem w połączeniu z muzyką na żywo. W programie dzisiejszego spotkania znalazł się Giovanni Battista Pergolesi i jego Msza F-dur „Missa Romana”. Spotykamy się o godz. 11.00 w Auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4.

Dziś rozpoczyna się dwudniowa jubileuszowa konferencja „Wszystko o farsie”. W programie znalazły się wykład i warsztaty poprowadzone przez samego twórcę „Mayday” Raya Cooneya, dyskusje oraz  jubileuszowy pokaz kultowego spektaklu! Początek konferencji dziś, na Dużej Scenie teatru Bagatela o godz. 11.00.

„Kwiatkowska. Żarty się skończyły” to z kolei tytuł spotkania poświęconego pamiętanej przez pokolenia Polaków aktorki – Ireny Kwiatkowskiej. Okazją do spotkania w Księgarni Pod Globusem będzie pierwsza biografia na temat tej aktorki, która niedawno ukazała się w księgarniach. Początek spotkania o godz. 18.00 (ul. Długa 1).

Wieczór można również spędzić w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się spektakl „Miłość”. Obsada spektaklu jest fenomenalna, bowiem rolę Jego zagra wspaniały Jan Peszek, zaś Jej – niepowtarzalna, obchodząca jubileusz 60-lecia pracy zawodowej, Anna Polony. Dwoje ekscentryków połączy erotyczna fascynacja. Jak potoczy się ta historia? Przekonamy się dziś wieczorem!

gh, krakow.pl

Zobacz także