ŚDM: „Przybędzie sporo dziewic”

Musisz przeczytać

– Zapowiada się kilka milionów gości. Młodych dziewic, nie znających kompletnie krakowskich obyczajów, to tam będzie – lekko licząc – kilkaset tysięcy. Aż strach sobie wyobrażać, co tam się będzie w tym Krakowie wyprawiało. A to ma być podobno impreza religijna – mówił o Światowych Dniach Młodzieży znany artysta kabaretowy Tomasz Jachimek w swoim programie „Żółte papiery” w portalu Onet.

Jachimek kpi z przygotowań do ŚDM. W ironicznym tonie wytyka problemy organizacyjne, szczególnie te związane z bezpieczeństwem pielgrzymów, a także… samego papieża Franciszka I.

– Jak wiadomo, papież, wcześniej nazywający się Jorge Mario Bergoglio, jest kibicem argentyńskiego zespołu San Lorenzo. Nie wiemy z którym krakowskim klubem: Wisłą czy Cracovią, drużyna San Lorezno ma zgodę, a z którą kosę. To przecież w Krakowie kluczowa sprawa – drwi kabareciarz. – Na jednej ławce w parku siedzą kibice Wisły, ale już piętnaście metrów dalej, koło latarni, rządzą ludzie z Cracovii. Podczas dziesięciominutowego spaceru można spokojnie przypadkowo dostać cztery razy po mordzie, w ogóle nie interesując się futbolem.

Cały program Tomasza Jachimka „Żółte papiery” możecie zobaczyć tutaj.

(źródło: Onet.pl)

 

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca