Znany pisarz z Krakowa chamsko obraża Dorotę Wellman. Wstyd!

Wydawać by się mogło, że jeśli ktoś pisze dobre książki, to i o życiu pisał będzie mądrze. Tymczasem urodzony w Krakowie Jacek Piekara udowodnił, że znacznie lepiej odnajduje się w świecie fantasy niż w „realu”. Pokazał to, próbując – w sobie tylko śmieszny sposób – skomentować protesty kobiet w całym kraju. Panie Jacku, nie wyszło!

„Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie… Do zapłodnienia potrzebny jest seks… Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja! – taki skandaliczny wpis o Dorocie Wellman, która publicznie poparła protesty kobiet w całej Polsce, zamieścił na Twitterze pisarz, którego nazwisko ukazuje się naszym oczom podczas każdej wizyty w księgarni.

Jacek Piekara, zamiast przyznać się do tego, że jednak lepiej jest, gdy tekst uprzednio przejdzie korektę, idzie w zaparte i broni swojego stanowiska. W mediach społecznościowych utrzymuje, że miał być to tylko żart  i właściwie nie rozumie, dlaczego sprawa zyskała taki rozgłos.

Inny pisarz fantasy, Jakub Ćwiek, chwilę później pokazał na Facebooku, że jednak można z kogoś zażartować w znacznie bardziej dżentelmeński sposób: „Co jakiś czas ktoś zadaje mi pytanie: 'Dlaczego odmawiasz przyjazdu na konwenty, na których jest Piekara?’ Hmmm…”

Mnie bardziej boli co innego. Na Twitterze wyłożył się niemal każdy – także ludzie mądrzejsi od Piekary. Jednak, po takim „wystąpieniu” przyzwoitość nakazuje po prostu przeprosić. Na to się jednak pisarz nie zdecydował. Co więcej, na swoim profilu kontynuuje serię błyskotliwych komentarzy.
Cóż, kolejny raz okazało się, że w dzisiejszych czasach o autorach książek najgłośniej jest w momencie, gdy akurat swoich dzieł nie piszą. Szkoda, bo choć pisarzy oceniać się winno wyłącznie przez ich książki, to jakoś trudniej mi będzie zapłacić w księgarni te 30 złotych.

* Jacek Piekara – polski pisarz fantasy, dziennikarz i redaktor czasopism o grach komputerowych („Świat Gier Komputerowych”, „Gambler”, „Click!”, „GameRanking”, pseudonim: Randall), a także redaktor naczelny czasopisma „Fantasy”. Laureat nagrody Złoty Meteor w 2005 roku.

(js)

Najnowsze

Co w Krakowie