Znany profesor UJ otrzymał obrzydliwe pogróżki! „Żydek, wy*******aj z Polski!”

Prof. dr hab. Jan Hartman – pracownik Zakładu Filozofii i Bioetyki Collegium Medicum UJ i znany publicysta, otrzymał szokujący anonim. Filozof został wielokrotnie nazwany „ku**ą”, „świnią żydowską” i „szkaradnym szatanem”. Autor pogróżek chce, by profesor „wy*******ał z Polski”. Znajomi publicysty sugerują, że prof. dr hab. Hartman powinien zgłosić anonim z pogróżkami odpowiednim służbom. 

– „Czego ty qu**o po****na, obrzezana scyzorykiem chcesz od Polaków??? Jeden Adolf wiedział, kim jesteście i co trzeba z wami zrobić!!!” […] Czego ty qu**o tak kurczowo trzymasz się Polski, jesteś Żydem i wy*******aj do swojego Izraela*” – takie szokujące słowa można znaleźć w obrzydliwym anonimie. 

Prof. dr hab. Hartman wielokrotnie został zwyzywany paskudnymi, antysemickimi wyzwiskami. Filozof nazwany został „świnią żydowską”, „ochydnym, szkaradnym szatanem” czy „żydowską szumowiną bez wstydu i honoru”. Znajomi i przyjaciele publicysty twierdzą, że sprawa powinna zostać zgłoszona na policję. 

– „Panie Profesorze, ja bym zgłosiła to na policję. To nie jest taki sobie zwykły liscik- anonim. Ktos sie pofatygowal by zaadresowac koperte, wyslac do kancelarii ogólnej, kupił znaczek*” – napisała pani Natalia. 

Gdy przychodzisz rano do pracy i przeglądasz korespondencję…

Posted by Jan Hartman on Wednesday, July 1, 2020

* – pisownia oryginalna.

Najnowsze

Co w Krakowie