Znów będzie grubo, wulgarnie i kultowo! Klasyk powraca, mamy dla Was bilety!

materiały prasowe

„No odmień »być«”. „No weź się tato…” – pamiętacie ten kultowy dialog z „Dnia Świra”? Półtorej dekady później czas na nową wersję historii Adasia Miauczyńskiego! Dla naszych Czytelników MAMY BILETY na spektakl „Dzień Świra” w Teatrze Słowackiego!

15 lat po premierze kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical”. Po udanej premierze 7 lipca w teatrze Kamienica spektakl zawita do wielu miast w całej Polsce i za granicę, a w Krakowie będzie 23 października!

Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie.

W obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz. „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” zaskoczy nowatorską formą.

Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

materiały prasowe

W Krakowie „Dzień Świra” zostanie wystawiony w Teatrze Słowackiego 23 października (godz. 18.15), a KRKnews dla swoich Czytelników ma KONKURS, w którym można wygrać podwójne wejściówki na ten spektakl.

Aby otrzymać bilety, przekonaj nas, że należą się właśnie Tobie. Może to być kilka słów, rymowanka, zdjęcie, rysunek – całkowita dowolność. Odpowiedzi przysyłajcie do końca piątku na adres redakcja@krknews.pl, z tytułem: Dzień Świra. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w sobotę.

materiały prasowe

OBSADA „DNIA ŚWIRA”

MACIEJ MIECZNIKOWSKI

Ja (Adaś Miauczyński)

JOANNA KOŁACZKOWSKA / BEATA RYBOTYCKA

Mama, Żona Była, Kobieta Życia (Ela)

WOJCIECH SOLARZ

Syn

KWARTET RAMPA

tzw. Społeczność, a w niej:

JOANNA PAŁUCKA

Baba z windy, Lala, Zakonnica, Pankówa (głos), Dżezówa I

ANNA ŚCIGALSKA

Stara Chinka, Policjantka, Wariatka, Świnia, Dżezówa II

STEFAN KAŻURO

Robol I, Pedal, Kretyn, Bobik, Odpad, Kura II

GRZEGORZ KUCIAS

Robol II, Rączka, Kura I

UDZIAŁ SPECJALNY

MAREK KONDRAT

Psychiatra z bródką (głos)

KATARZYNA ZIELONKA

Pankówa (obraz)

MARCIN KOŁACZKOWSKI

Hipis (obraz)

PIOTR PIERON

Chór Bohaterów (głos – bas)

ANDRZEJ BORZYM

Chór Bohaterów (głos – baryton)

HADRIAN FILIP TABĘCKI

fortepian, programowanie

PIOTR MALICKI

gitary

dn, inf. prasowa

zdjęcie tytułowe / fot. materiały prasowe

Zobacz także