Znowu będzie biało. Jest ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu

Znowu sypnie śniegiem. Opady białego puchu będą na tyle intensywne, że ostrzegają przed nimi synoptycy. Tylko w piątek może spaść do 10 cm śniegu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązuje ono w piątek, 3 lutego 2023, od godz. 11. do godz. 21. Synoptycy prognozują, że miejscami przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść do ok. 10 cm. Znowu będzie biało, ale też ślisko.

Prognozy pogody na najbliższe dni, w tym na weekend, mówią o dalszych opadach śniegu. Do tego temperatury spadną mocno poniżej zera. Wprawdzie w dzień mróz będzie niewielki, ale w nocy może to być do minus 10 stopni. Zimowa auta powinna się utrzymać co najmniej przez tydzień.

Miejskie służby apelują o zachowanie ostrożności. Przypominają też, informacje o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników można zgłaszać bezpośrednio do dyspozytorni akcji „Zima” mailowo (interwencje24h@mpo.krakow.pl) i telefonicznie (12 646 23 61). Mozna także zadzwonić na numer interwencyjny do straży miejskiej: 986.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie