Zobacz gigantyczne owady i piękne motyle na Uniwersytecie Rolniczym!

Dni owada / fot. Pixabay

Owadzie „tatuaże”, wystawy żywych motyli i owadów czy wykłady o owadzich rozmowach. Podczas XVIII Ogólnopolskich Dni Owada na Uniwersytecie Rolniczym będzie można poznać te niezwykłe stworzenia, a nawet zabrać do własnego domu! Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Ratujmy Owady”. 

W trakcie imprezy prezentowane będą kolekcje żywych owadów egzotycznych i krajowych m.in. szkodników, koprofagów czy owadów społecznych, wodnych, leśnych i drapieżnych. Niewątpliwą atrakcję stanowić będzie prezentacja żywych motyli. Dodatkowo  będzie można obejrzeć  kolekcję roślin owadożernych z Ogrodu Botanicznego UJ.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć owady preparowane, obrazy ze skrzydeł motyli czy fotografie o tematyce entomologicznej. Zaprezentowane zostaną kolekcje motyli z Muzeum Arthropoda w Bochni i Motylarni w Czaplach Wielkich. Odważni będą mogli zabrać do domu żywego, gigantycznego owada!

Na najmłodszych jak co roku czekać będzie wiele atrakcji m.in. „owadzie” tatuaże, „owadzia” wróżka, zabawy plastyczne oraz warsztaty tworzenia owadów z materiałów recyklingowych.

Podczas wykładów będzie można się dowiedzieć jak wyglądają owadzie rozmowy czy jak ratować owady.

XVIII Ogólnopolskie Dni Owada odbędą się od 31 maja do 2 czerwca, w godz. 10.00 do 17.00 na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego przy al. 29 Listopada 54. Na wykłady i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 12 662 51 75 lub utw@urk.edu.pl).

 

Zobacz także