Przestają kursować żółte autobusy. Przewoźnik nie chce karać pasażerów podwyżką cen biletów

Żółte autobusy dojechały do ściany – tak spółka Małopolska PKS informuje o zakończeniu kursów na trasie Myślenice – Kraków. 30 września 2022 roku będzie ostatnim dniem kursowania żółtych autobusów.

Przewoźnik poinformował o swojej decyzji w sobotni wieczór, 23 września 2022 roku. „Jest to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie przyszło nam do tej pory podjąć. I chociaż jest to ustalenie powzięte przez nas, to nie mamy na nie pełnego wpływu. Po osiemnastu miesiącach przyszedł czas, gdy projekt linii “M1” Myślenice – Kraków dobiegł końca w obecnej formie” – czytamy na Facebooku Małopolska PKS.

Spółka nie ukrywa, że kluczowy czynnik to ekonomia. „Niepewne ceny ropy naftowej (której każdy autobus spala ok. 38-42 litrów na sto kilometrów), czynnika adblue, rosnące koszty zatrudnienia czy serwisów pojazdów, brak regulacji nieuczciwej konkurencji (jazda poza rozkładem, niewydawanie biletów, obsługa przystanków bez zezwolenia) przyczyniły się do podjęcia przez nas takiej decyzji” – tłumaczy przewoźnik i dodaje, że nie chce karać pasażerów podwyżką cen biletów. Musiałaby one wzrosnąć z 8 do 12-14 złotych. Byłby to wzrost cen o ok. 50 proc.

„Prosimy również, by w tych ostatnich dniach funkcjonowania linii nie przenosić negatywnych emocji (a takie zapewne się pojawią) na nasz personel – dla nich to również niekomfortowa sytuacja” – apeluje spółka Małopolska PKS.

❗ NASZ NAJWAŻNIEJSZY KOMUNIKAT ❗ – żółte autobusy dojechały do ściany👇 rozwiń całość 👇Szanowni Państwo,jest to…

Posted by Małopolska PKS on Saturday, September 24, 2022

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie