Zostały tylko godziny… Dziś ostatni dzień, by zagłosować w Budżecie Obywatelskim!

Poniedziałek to ostatni dzień, w który można głosować w Budżecie Obywatelskim! By to zrobić, wystarczy zaledwie kilka minut, a efekty mogą być zaskakujące.

Lepszej okazji do zmiany Krakowa przez najbliższy rok może już nie być. Ktoś kiedyś wymyślił Budżet Obywatelski po to, by to właśnie mieszkańcy miasta sami mogli zdecydować, czego w najbliższym otoczeniu najbardziej im brakuje. Skoro więc jest taka możliwość, to czemu z niej nie skorzystać?

Jeden głos może przesądzić o tym, że osiedlowa biblioteka zostanie wyremontowana, powstanie nowy plac zabaw, miejsce spotkań dla seniorów lub wyremontowana zostanie ulica albo chodnik. Propozycji jest wiele, ale łatwo wyszukać te, które dotyczące najbliższego otoczenia naszego domu lub mieszkania.

Głosować można na projekty dzielnicowe, ale również na ogólnomiejskie. Na ich realizację w tym roku przeznaczono rekordową sumę 32 mln zł.

Na zagłosowanie zostały już tylko godziny, a samo oddanie głosu zabierze raptem kilka minut. Mogą to zrobić wszyscy (nawet dzieci), a spis projektów znajduje się TUTAJ. Głosować można za pośrednictwem internetu (TUTAJ) lub w punktach stacjonarnych, których spis znajduje się TUTAJ.

A więcej o zasadach i sposobie głosowania możecie dowiedzieć się poniżej:

Najnowsze

Co w Krakowie