Zostawiła 70 tys. w koszu na śmieci. Przerażający powód!

Musisz przeczytać

Niektórzy przestępcy są tak bezwzględni, że żerują nawet na strachu seniorów. W Krakowie właśnie oszukali ich na 135 tys. zł!

70-letnia mieszkanka Krakowa zgłosiła policji, że nieznany sprawca podczas rozmowy telefonicznej, przedstawiając się jako „policjant Jerzy Potocki z KWP w Krakowie”, poinformował że jej pieniądze w banku są zagrożone i mogą zostać skradzione.

– W wyniku wprowadzenia w błąd pokrzywdzona kierowana przez cały czas przez sprawcę, dokonała wypłaty pieniędzy w trzech placówkach w łącznej kwocie 70 000 zł, które pozostawiła w … koszach na śmieci oraz innych miejscach wskazanych przez rozmówcę na terenie Krakowa – informuje policja.

Z kolei 80-latek zgłosił, że odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował go, iż do jego miejsca zamieszkania zostaną dostarczone „listy z ZUS-u. Wypytywał też o adres, w celu rzekomej weryfikacji. Kolejnego dnia zadzwonił mężczyzna podający się za „policjanta Krzysztofa Janickiego z CBŚ” i wypytywał o poprzedni „telefon z ZUS”.

– W toku rozmowy rzekomy policjant przekazał, iż wówczas dzwonili oszuści. Podczas dalszej rozmowy namówił 80-latka na przekazanie pieniędzy twierdząc, że pieniądze będą konieczne do przeprowadzenia prowokacji i złapania oszustów na gorącym uczynku. Senior nie miał gotówki, więc za namową „policjanta” udał się z żoną do banku, gdzie małżeństwo zaciągnęło dwa kredyty na łączną kwotę 65 000 zł. Następnie wybraną z konta gotówkę seniorzy pozostawili we wskazanym miejscu tj. pod jednym z zaparkowanych samochodów – opisują sposób działania przestępców policjanci/

Postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat VII.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca