Zrobiła zdjęcia w byłym obozie pracy i myślała, że to scenografia do filmu! Żenujący popis blogerki! [zdjęcia]

Po lewej zdjęcie więźniów obozu Liban / fot. IPN Po prawej blogerka Szafeczka na tle obozu Liban / fot. Instagram Szafeczka

Krakowska blogerka Szafeczka zaprezentowała fanom na Instagramie sesję zdjęciową w… Kamieniołomie Liban, który w przeszłości był nazistowskim obozem karnym Służby Budowlanej. Przez miejsce kaźni przewinęło się ok. 2 tys. więźniów, poddawanych ciężkiej pracy fizycznej oraz brutalnym represjom. Mimo to internetowa celebrytka nie uszanowała ofiar byłego obozu i robiła uśmiechnięte zdjęcia z miejscem masowego mordu w tle. Na komentarze oburzonych fanów Szafeczka odpowiedziała, że to „resztki scenografii z filmu”…

Karny obóz pracy Służby Budowlanej w Kamieniołomie Liban został uruchomiony 15 kwietnia 1942 roku. Więźniowie byli poddawani wyjątkowo ciężkiej pracy fizycznej, polegającej na wydobywaniu kamienia oraz wypalaniu wapna. Ofiary były głodzone i bite. Chodziły w łachmanach i musiały chodzić boso po kamieniach. Podczas ewakuacji obozu w nocy z 21 na 22 lipca 1944 Niemcy zamordowali 21 więźniów. 

Najwidoczniej nie wie o tym blogerka Szafeczka, która postanowiła zrobić sesję zdjęciową. Uśmiechnięta kobieta pozuje na tle pozostałości z drutów kolczastych. W dodatku dodała żenujący opis, co rozwścieczyło „fanów”.

– Mam za sobą okropny czas, czas który wysączył powoli ze mnie życie. Przestałam marzyć i zniknęły wszystkie cele. Teraz wiem, że to było potrzebne. Potrzebne, aby żyć na nowo. Inaczej. Czas na nowe cele i marzenia* – napisała Szafeczka. 

Pisanie, że miało się czas „który wysączył powoli ze mnie życie”, pozując na tle obozu pracy, gdzie brutalnie zamordowano kilkadziesiąt osób, jest po prostu żenujące i pokazuje ignorancję blogerki. 

View this post on Instagram

Mam za sobą okropny czas, czas który wysączył powoli ze mnie życie. Przestałam marzyć i zniknęły wszystkie cele. Teraz wiem, że to było potrzebne. Potrzebne, aby zacząć żyć na nowo. Inaczej. Czas na nowe cele i marzenia 🤗 ———————————————————————— Znów się uśmiecham. Nie tylko dla Was. Do samej siebie ☺️ ———————————————————————— PS jeśli jesteś w ciężkim momencie swojego życia pamiętaj, że on minie. I wiedz, że jest on po coś! Wtedy łatwiej przejść przez te gorsze momenty. 💪🏻 ———————————————————————— #krakow#krakowpoland#krakowplaces#kraków#krakowexperience#beautifulview#traveladdicts#visitkrakow#viewpoint#viewfromthetop#rooftopbar#fromwhereistand#liveyourlife#liveauthentic#livestyle#livelifehappy#happygirl#girlwhotravels#theprettycities#beautifulmatters#darlingmoment#darlingdaily#dametraveler

A post shared by szafeczka.com (@szafeczka) on

– Z całym szacunkiem ale wiesz gdzie robilas usmiechnieta sesje zdjeciowa? Znasz historie tego miejsca? Polecam Ci obejrzec Liste Schindlera* – napisał użytkownik katherinemaj88. 

– @katherinemaj88 oczywiście, że znam… to co widzisz to resztki scenografii z filmu* – stwierdziła Szafeczka. 

fot. Szafeczka Instagram
fot. Szafeczka Instagram
fot. Szafeczka Instagram

– Czekamy na sejse z Auschwitz… w jakims seksownym pasiaku* – dodał kngur.

– Zero szacunku dla miejsca i jego historii. Brawa za ignorancje!* – komentuje ratajczak_julia. 

fot. Szafeczka Instagram

Pani Szafeczce polecamy lekturę książek na temat Libanu. Jeżeli czytanie książek jest zbyt wymagającym zadanie, to można sięgnąć po Wikipedię. Zalecamy również obejrzenie „sesji zdjęciowej” na terenie karnego obozu Służby Budowlanej. 

Książka „Kraków w czasie okupacji 1939-1945” Muzeum Historyczne Krakowa
Obóz pracy Liban / fot. strona IPN
Obóz pracy Liban / fot. strona IPN
Obóz pracy Liban / fot. strona IPN

* – pisownia oryginalna

sj

Zobacz także