I zrobiło się biało. A dziś jeszcze dosypie. Uważajcie na drogach

No i wreszcie zrobiło się biało, a to dopiero początek. Na czwartek synoptycy zapowiadają opady śniegu. W ciągu dnia warstwa białego puchu powinna się znacznie powiększyć.

Śnieg jest już praktycznie z całym regionie. W nocy śnieg spadł także w Krakowie. W centrum miasta szybko znika, ale w innych miejscach warstwa jest coraz grubsza. Wedle Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie dziś w ciągu dnia w naszym regionie warstwa śniegu może powiększyć się nawet o 13 centymetrów.

Rabka Zdrój, fot. GDDKiA

Jeśli do tej pory nie wymieniłeś opon na zimowe, dziś lepiej zostaw samochód w garażu. Temperatura w okolicy zera zapowiada, że jezdnie będą śliskie i niebezpieczne. Należy uważać przede wszystkim na mostach i wiaduktach.

Od północy w Małopolsce kilka groźnych kolizji i wypadków. Auta wpadały do rowów w Krzeszowie, Rzeszotarach i Jerzmanowicach, a w Biskupicach poślizg zakończył się w rzece. Działały tam cztery zastępy straży pożarnej, które pomagały wyciągnąć samochód z koryta ciężkim sprzętem. Jedna osoba została ranna – informuje Radio Kraków.

Krakowskie MPO robi wszystko, aby w tym roku nikt nie napisał, że zima zaskoczyła drogowców (ale oczywiście im się tom nie uda!). Na drogi wyjechało już 177 jednostek, po ulicach jeździ 38 solarek, które zabezpieczają jezdnie przed zamarzaniem. 

(wm)

Najnowsze

Co w Krakowie