Zrobiło się zimniej, są już pierwsze zatrucia czadem

Musisz przeczytać

„Dwóch mężczyzn z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło do proszowickiego szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było ulatnianie się tlenku węgla z kaflowego pieca” – informuje małopolska policja.

W sobotę, tuż po godzinie 10, dyżurny proszowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szpitary doszło prawdopodobnie do zatrucia tlenkiem węgla. Skierowani na miejsce policjanci znaleźli dwóch mężczyzn w wieku 50 i 68 lat. Mężczyźni oddychali, ale nie było z nimi żadnego kontaktu. Obaj, z objawami zatrucia czadem, zostali przewiezieni do miejscowego szpitala.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach stwierdzili w pomieszczeniu stężenie tlenku węgla. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą jeszcze wyjaśniane przez proszowicką policję.

„Pamiętajmy! Tlenek węgla jest bezwonnym i bezbarwnym gazem. Najczęściej do zatrucia dochodzi, gdy posiadamy wadliwą instalację grzewczą. W opisanym przypadku był to prawdopodobnie nieszczelny piec kaflowy. Apelujemy do mieszkańców o sprawdzenie stanu pieców oraz przewodów kominowych. Skutki zatrucia czadem mogą być nieodwracalne i prowadzić nawet do śmierci” – ostrzegają policjanci.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca