Zwężenie jezdni pod wiaduktem ul. Powstańców Wielkopolskich. Ruch odbywa się płynnie

Od wczoraj trwa remont na wiadukcie kolejowym nad ul. Powstańców Wielkopolskich, w kierunku Nowej Huty. Kolejarze zwęzili drogę do dwóch pasów ruchu. O godz. 10 ruch odbywał się płynnie. Gorzej wygląda sytuacja po południu. Wtedy kierowcy muszą uzbroić się w wielką cierpliwość. Wczoraj już przed godziną 15 sznur samochodów na ul. Powstańców Wielkopolskich sięgał do skrzyżowania z ulica Wielicką i Limanowskiego. Swoje muszą odstać także kierowcy skręcający z ul. Wielickiej w Powstańców Wielkopolskich.

Od soboty, 5 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą  prace na wiadukcie kolejowym  nad ul. Powstańców Wielkopolskich. W pierwszej kolejności zamknięty został lewy pas (tj. lewy zjazdowy z Estakady Obrońców Lwowa). Ruch odbywa się  po pozostałych dwóch pasach (prawym zjazdowym z estakady oraz pasem „łącznikiem” z ul. Wielicką).

Później zamknięty zostanie pas środkowy – ruch odbywać się będzie pasem lewym (zjazdowy z Estakady Obrońców Lwowa) oraz pasem prawym (łącznikiem z ul. Wielickiej).

W dalszej kolejności zajęty zostanie pas prawy (łącznik z ul. Wielickiej) – wtedy ruch odbywać się będzie po pozostałych dwóch pasach. Zakończenie prac planowane jest na 15 sierpnia.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie