Zwiał przed policjantami przez balkon, złapali go… w sąsiednim mieszkaniu!

fot. Małopolska Policja

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który przez balkon uciekł do sąsiedniego mieszkania. Poszukiwany pseudokibic nie uniknie jednak kary.

Na trop mężczyzny, ukrywającego się w jednym z bloków w Podgórzu Duchackim wpadli kryminalni z komisariatu przy ul. Ćwiklińskiej.

Na miejscu mundurowi zabezpieczyli wszystkie drogi ucieczki, a następnie po krótkiej obserwacji zapukali pod wskazany adres. Gdy przebywający w środku mężczyzna zorientował się, że za drzwiami stoją funkcjonariusze, wybiegł na balkon, rozejrzał się czy w pobliżu nie ma policjantów i wyrzucił m.in. woreczek foliowy z – jak się potem okazało – niewielką ilością amfetaminy.

W tym czasie policjanci cały czas pukali do drzwi, jednocześnie informując mężczyznę, że jeżeli natychmiast ich nie otworzy, będą zmuszeni wejść siłą. Nie doczekawszy się żadnej odpowiedzi, do akcji wkroczyli strażacy, którzy sprawnie wyważyli drzwi.

Policjanci wbiegając do środka, nie zastali jednak poszukiwanego, a jedynie 21-letnią lokatorkę i otwarte drzwi balkonowe. Uciekinier w międzyczasie przedostał się balkonem do sąsiedniego  mieszkania, które zajmowała matka młodej kobiety.

– Policjanci natychmiast udali się pod sąsiedni adres. Być może z obawy o zniszczenie kolejnych drzwi, mieszkająca tam kobieta szybko je otworzyła. Na drodze policjantów stanął jednak 24-letni syn. Mężczyzna był bardzo agresywny i nie chciał wpuścić ich do środka. W związku z siłowym atakiem na funkcjonariuszy, konieczne okazało się użycie środków przymusu bezpośredniego. Policjanci przy pomocy chwytów obezwładniających obalili agresora na ziemię i weszli do mieszkania. W jednym z pokoi ukrywał się poszukiwany przez nich 23-latek – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Zatrzymany trafił na ponad rok do więzienia w celu odbycia zaległej kary, osobno odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania mieszkania, do którego strażacy wyważyli drzwi, policjanci znaleźli należące do 23-latka m.in. trzy słoiki wypełnione marihuaną. Krewki syn właścicielki również został zatrzymany przez policjantów. 24-latek odpowie za próbę siłowego wywarcia wpływu na działania policjantów.

Zobacz także