Zwykła kontrola drogowa w Słomnikach źle się skończyła dla pary z Krakowa

Musisz przeczytać

Na terenie gminy Słomniki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi, którym jechała para z Krakowa. Podczas przeszukania samochodu mundurowi znaleźli dużo papierosów bez akcyzy i alkohol niewiadomego pochodzenia.

„Policjanci z powiatu krakowskiego udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 54 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Zabezpieczyli też 41 butelek, wobec podejrzenia, że znajduje się w nich nielegalny alkohol. Małżeństwo z Krakowa usłyszało zarzuty” – informuje małopolska policja.

Kilka dni temu w jednej z miejscowości gminy Słomniki patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymał do kontroli drogowej kierującą audi, podróżującą z pasażerem. W trakcie sprawdzania zawartości przewożonego przez nich bagażu policjanci znaleźli duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 25 litrowych butelek „z zawartością cieczy o wyraźnej woni alkoholu”. Papierosy ukryte były w torbach bagażowych, a butelki w kartonie.

Okazało się, że audi jechało małżeństwo z Krakowa. 26-latka kierująca autem i jej 27-letni małżonek zostali zatrzymani.

Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili dalsze czynności. Przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanych i odnaleźli kolejne partie nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz butelek z alkoholem. Stróże prawa zabezpieczyli łącznie ponad 54 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 41 litrowych butelek z zawartością niewiadomego pochodzenia alkoholu.

Oboje zatrzymani usłyszeli zarzut „wspólnie i w porozumieniu uchylania się od opodatkowania poprzez przechowywanie, przewożenie oraz pomaganie w zbyciu i ukryciu nielegalnych papierosów, oraz zamiaru wprowadzania ich do obrotu”. Butelki zostały przekazane do badań, jest w nich alkohol.

Za popełnione przestępstwo małżonkom grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Według wyliczeń śledczych wprowadzenie takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę przeszło 49 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali znalezione przy małżonka 3 tys. zł jako uzyskane prawdopodobnie z nielegalnego procederu.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca