Zwyrodnialcy! Podpalili bezdomnego zaczęli się świetnie bawić!

Co musi wydarzyć się w życiu człowieka, by stał się tak bezwzględny i okrutny?! By z normalnego obywatela przerodził się w zwyrodnialca?! Jedno jest pewne – takich dewiantów należy odseparowywać od reszty społeczeństwa!

Wszystko zaczęło się w jednym z pustostanów, w którym spotkali się pokrzywdzony i podejrzani. Podczas suto zakrapianej alkoholem „imprezy” trzej mieszkańcy gm. Sułoszowa w wieku 23, 24 i 35 lat, wpadli na pomysł podpalenia dla żartów napotkanego bezdomnego, który również był mocno pijany.

„Jeden z mężczyzn oblał go denaturatem i podpalił, pozostali mężczyźni dobrze się bawili obserwując całe zdarzenie. Chwilę później pozostawili 70–latka w ciężkim stanie bez pomocy, nie powiadamiając żadnych służb ratunkowych. Mężczyzna jakimś cudem trafił do szpitala, nie pamiętał w jaki sposób się tam dostał, ani też w jakich okolicznościach doszło do oparzeń” – relacjonuje Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Policjanci o całym zajściu dowiedzieli się trzy tygodnie później. Natychmiast podjęli działania, w wyniku których ustalili dokładne okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku oraz ustalili personalia podejrzanych, których niezwłocznie zatrzymali.

35-latek usłyszał zarzut spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy dwumiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Dwaj pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty nie udzielenia pomocy oraz niepowiadomienia organu ścigania. Grozi im do 3 lat więzienia.

jr, ip

Najnowsze

Co w Krakowie