Zwyrodnialcy! Okradali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

fot. WOŚP / Twitter

W zdecydowanej większości było spotkanie, ale ci zwyrodnialcy powinni spalić się ze wstydu. Policjanci poinformowali, w jaki sposób okradana była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W Nowym Sączu funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego oszusta. Mężczyzna przygotował zwykłą puszkę – tak, aby swoim wyglądem przypominała tą, którą posiadają uprawnieni wolontariusze. Obkleił ją serduszkami z logiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Stojąc na jednej z sądeckich ulic podeszła do niego kobieta i wrzuciła do puszki 20 złotych prosząc o naklejkę z serduszkiem. Mężczyzna zaczął tłumaczyć, że nie posiada naklejek. Wówczas kobieta zauważyła, że mężczyzna nie ma identyfikatora, oraz że jego puszka wygląda nieco inaczej niż pozostałe. W obawie, że padła ofiarą oszusta – poprosiła go o zwrot gotówki. Mężczyzna nie chciał oddać pieniędzy tłumacząc, że zbiera na mieszkanie. Dzięki jej reakcji i szybkiej interwencji policjantów 22-letni oszust został zatrzymany.

Do drugiego przestępczego procederu doszło w powiecie tarnowskim.  Policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka, który widział jak dwie młode kobiety wyciągają pieniądze z puszki WOŚP. Gdy policjanci pojechali we wskazane miejsce, okazało się że w zaparkowanym przy ulicy pojeździe siedzą trzy osoby tj. kierowca i dwie pasażerki.

Dziewczyny  miały identyfikatory i puszki świadczące o tym, że biorą udział w finale WOŚP.  Wolontariuszki zostały zatrzymane przez policjantów, w chwili kiedy próbowały wyciągnąć z puszki gotówkę. Interweniujący funkcjonariusze zabezpieczyli w  samochodzie ponad tysiąc złotych. Obecnie śledczy wyjaśniają czy cała ta kwota pochodzi z darowizn na rzecz akcji charytatywnej.  Dwie 17-latki zostały zatrzymane. 

Do kradzieży datków doszło również w Krakowie. Do jednego ze sklepów wszedł 20-letni klient, który wykorzystując chwilę nieuwagi sprzedawczyni, ukradł z lady puszkę oklejoną logo WOŚP, w której znajdowało się ok. 200 zł. Ekspedientka dopiero po opuszczeniu przez niego sklepu, stwierdziła brak puszki. Kobieta powiadomiła o kradzieży policję. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności, w wyniku których ustalili miejsce zamieszkania sprawcy i odzyskali część utraconych pieniędzy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Mszanie Dolnej w powiecie limanowskim. W trakcie trwania koncertu do budynku gdzie mieścił się sztab WOŚP weszło dwóch mężczyzn, którzy krzycząc zakłócali porządek publiczny. Szybka interwencja policjantów pozwoliła na zapobieżenie dalszej eskalacji ich awanturniczego zachowania. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

dn, KWP

zdjęcie tytułowe / fot. fot. WOŚP / Twitter

Zobacz także