Lifestyle Miasto

Ucieszą się Ukraińcy, ale nie tylko. Jest nowe połączenie z Kraków Airport! [zdjęcia]

Pierwszy samolot już wylądował, a teraz tą trasą będzie można latać dwa razy w tygodniu. Z tego połączenia ucieszą się Ukraińcy, ale także Polacy, którzy chcieliby zobaczyć Morze Czarne. Dziś odbył się pierwszy lot z Krakowa do Odessy.

Od dziś do 26 października 2018 r. można skorzystać z połączenia linii lotniczej YanAir do położonej nad Morzem Czarnym Odessy. Połączenie linii lotniczej YanAir jest realizowane dwa razy w tygodniu we wtorki i w piątki. A od 15 lipca do 16 września – trzy razy w tygodniu – także w niedzielę.

Pierwszy samolot z Odessy (Boeing 737 – 300) wylądował w Krakowie dziś pół godziny przed planowanym przylotem, o godz. 9:18. Rozkładowy czas przelotu to 1 godzina 55 minut. Samolot wystartował w rejs powrotny z Krakowa do Odessy o godzinie 11.00.

– W tym roku już dwudziestu dwóch przewoźników oferuje loty do stolicy Małopolski. Odessa, to kolejne po Kijowie połączenie z Ukrainą. Atrakcyjna siatka krakowskiego lotniska, ponad 100 kierunków,  otwiera nowe możliwości dla pasażerów podróżujących w celach turystycznych jak i biznesowych  – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

fot. Kraków Airport
fot. Kraków Airport
fot. Kraków Airport
fot. Kraków Airport
fot. Kraków Airport
fot. Kraków Airport
fot. Kraków Airport
fot. Kraków Airport
navigate_before
navigate_next

– Zapytaliśmy pasażerów pierwszego rejsu dlaczego lecą z Odessy do Krakowa. Połowa stwierdziła, że będzie zwiedzać Kraków, ponieważ jest to miasto: o bogatej historii, wielu atrakcji turystycznych, z niepowtarzalnym klimatem. Połowa przyleciała w celach biznesowych, połączenie lotnicze ułatwia dalszy rozwój ich firm – powiedział Taras Strigunenko, Dyrektor Handlowy linii lotniczej Yanair.

Bilety na trasie Odessa – Kraków – Odessa są w sprzedaży na stronie przewoźnika www.yanair.ua

kj, ka

zdjęcie tytułowe / fot. KRKnews