1 maja w Krakowie – kto i jak świętuje

1 maja w Krakowie świętować będą zwolennicy Unii Europejskiej oraz przedstawiciele organizacji lewicowych. Pierwsi pójdą w marszu „Chodźmy razem. Polska w UE!” organizowanym w 17. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Drudzy złożą kwiaty pod pomnikiem Czynu Zbrojnego Proletariatu Krakowa w Alei Ignacego Daszyńskiego czcząc w ten sposób Święto Pracy.

Czasy wielkich pochodów pierwszomajowych już dawno przeszły do historii. I to na długo za nim zgromadzenia dobił koronawirus. Dziś Święto Pracy obchodzone jest skromnie i w niewielkim gronie. W Krakowie uroczystości Święta Pracy odbędą się pod pomnikiem Czynu Zbrojnego Proletariatu Krakowa w Alei Ignacego Daszyńskiego. W sobotę o godz. 11 zgromadzą się tam przedstawiciele organizacji lewicowych, mi.n. SLD i OPZZ.

Z większym rozmachem obchody 17. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej planuje Komitet Obrony Demokracji i Akcja Europa. Z tej okazji zwolennicy UE pójdą w marszu „”Chodźmy razem. Polska w UE!”. Unijny spacer rozpocznie się o godz. 16 na Bulwarach Wiślanych, zakończymy na Rynku Głównym. „Świętujmy, bo należy świętować zwycięstwa, a dzień wstąpienia do Unii Europejskiej to bez wątpienia jeden z najlepszych dni w historii Polski. Spacerując bulwarami wiślanymi oraz ulicami miasta, pokażmy wszystkim napotkanym, że Unia nie jest odległym tworem brukselskiej biurokracji, ale wspólnotą najważniejszych wartości” – zachęcają organizatorzy unijnego marszu.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie