10 najfajniejszych kulinarnych aukcji dla WOŚP

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Jak zwykle w akcję zaangażowały się również krakowskie restauracje i producenci żywności. Oto najciekawsze z aukcji.

Poczuj się jak prawdziwy Szef Kuchni z FOLGĄ!
Restauracja Folga z Kazimierza zaprasza na wyjątkowy dzień jako szef kuchni spędzony wspólnie z etatowym “dowódcą” kuchni, czyli Tomaszem Traczem świetnym kucharzem o międzynarodowym doświadczeniu. UWAGA! W pakiecie jest także wyjątkowa 7-daniowa kolacja degustacyjna na zakończenie dnia pracy.
Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/poczuj-sie-jak-prawdziwy-szef-kuchni-z-folga-13187162469

Barmani z Cocktail Baru TAG. na Twojej domówce!
Inspirowane sztuką koktajle barmanów z cocktail baru TAG na długo zapadają w pamięć. Teraz można cieszyć się ich wyjątkowymi drinkami także na własnej imprezie. Trzeba tylko wygrać aukcję.
Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/barmani-z-cocktail-baru-tag-na-twojej-domowce-13140424506

PIZZA NEAPOLITAŃSKA – szkolenie Accademia En Plato
Kto słyszał o En Plato, kultowej pizzerii w Węgrzcach pod Krakowem i jej “Maestro Pizzaiolo”, czyli Łukaszu Hrabim, ten nie da się dwa razy namawiać na szkolenie w akademii En Plato.
Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/pizza-neapolitanska-szkolenie-accademia-en-plato-13125262383

PROSIAK PIECZONY od Wędzarni z Biertowic
Urządzacie w tym roku wesele, okrągłe urodziny albo po prostu dużą imprezę? Na tej aukcji możecie wygrać 30-kilogramowego prosiaka, przywiezionego w całości pod wskazany adres. Jak zapewnia organizator aukcji, najedzą się nim i trzy tuziny gości.
Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/prosiak-pieczony-od-wedzarni-z-biertowic-13188829179

Kurs pszczelarski dla dorosłych
Szkolenie pszczelarskie w Ogrodzie Botanicznym UJ? To brzmi jak niezapomniane doświadczenie. Właśnie taką atrakcję oferuje zwycięzcy aukcji Akademia Pszczelarza. To będzie aktywny czas, zaplanowano bowiem aż 4 dni zajęć teoretycznych i praktycznych.
Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/kurs-pszczelarski-dla-doroslych-13063051801

Zaproszenie na Pstrąga Ojcowskiego dla 4 osób
Na zwycięzcę tej aukcji czekają – przy okazji wizyty w Ojcowskim Parku Narodowym – 4 wędzone pstrągi z gospodarstwa rybackiego Pstrąg Ojcowski oraz dodatkowy upominek od właścicielek pstrągarni
Link do aukcji:.
https://allegro.pl/oferta/zaproszenie-na-pstraga-ojcowskiego-dla-4-osob-13162232489

Winnica NOVI – degustacja wraz z oprowadzaniem
Położona w Cianowicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej winnica NOVI zaprasza zwycięzcę aukcji z osobą towarzyszącą na prywatne zwiedzanie oraz degustację 4 win.
Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/winnica-novi-degustacja-wraz-z-oprowadzaniem-13147431134

Restauracja Fiorentina. Kolacja dla dwojga – 5 dań
Okrzyknięta niedawno najlepszą polską restauracją Fiorentina oferuje specjalną kolację degustacyjną dla dwóch osób. Dania przygotuje rzecz jasna szef kuchni Robert Koczwara.
Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/restauracja-fiorentina-kolacja-dla-dwojga-5-dan-13186682564

Piwne szkolenie z foodpairingiem dla 2 osób
Jeśli chcecie lepiej poznać świat piw, szkolenie w Beer Shop & Bistro w Krakowie będzie dobrą ku temu okazją. W pakiecie jest też zestaw oryginalnych dań z autorskiego menu przygotowanego specjalnie dla zwycięzców aukcji.
Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/piwne-szkolenie-z-foodpairingiem-dla-2-osob-13147713004

Najsłodsza aukcja – 5 miodów z Pasieki Kraków
Ule Pasieki Kraków ustawione są na budynkach na terenie miasta, często w samym jego centrum. Choć mogłoby się wydawać, że nie jest to najlepsza lokalizacja dla miododajnych pszczół, przebadane przez naukowców miody cechuje wysoka jakość, brak zanieczyszczeń i wysokie walory smakowe.
Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/najslodsza-aukcja-5-miodow-z-pasieki-krakow-13097662539

Szymon Gatlik
Przewodnik kulinarny i winiarski, miłośnik lokalnej kuchni, członek Slow Food International, międzynarodowej organizacji dbającej o “dobre, czyste i sprawiedliwe” jedzenie. Ekspert programu Polskie Skarby Kulinarne. Jest m.in. autorem tras kulinarnego zwiedzania Krakowa i jedynym certyfikowanym przewodnikiem po krakowskiej winnicy Srebrna Góra.

Najnowsze

Co w Krakowie