144 połączenia w letnim rozkładzie z Balic

Już w najbliższą niedzielę 23 marca Kraków AirPort rozpocznie sezon letni. . Ze stolicy Małopolski będzie można polecieć do 106 miast. Pojawią się nowi przewoźnicy: Turkish Airlines i Air Serbia.

Krakowskie lotnisko, które zapomniało już o okresie pandemii koronawirusa i spowodowanych tym problemach, rozpoczyna sezon letni. Pasażerowie będą mogli skorzystać ze 144 połączeń do 106 miast w 33 krajach. Pojawi się aż 9 nowych kierunków- nastawionych głównie z myślą o wakacjach i wypoczynku.

Jak przypomniał w piątek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, przełom marca i kwietnia to czas, w którym branża lotnicza wprowadza nowy rozkład lotów związany z letnim i wakacyjnym wypoczynkiem.

„Jestem pewien, że każdy pasażer znajdzie wymarzone połączenie z Krakowa, a turyści z całego świata będą mogli ponownie tłumnie odwiedzić Kraków i Małopolskę” – ocenił prezes lotniska i zaznaczył, że w czerwcu rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, które będą dodatkowym impulsem promocyjnym dla regionu.

Wśród nowości znajdzie się m.in. połączenia PLL LOT, który od 27 kwietnia rozpocznie loty do Stambułu. Kilka dni później, bo od 1 maja to samo połączenie zaoferuje również Turkish Airlines. To nie tylko dobry pomysł na wakacyjną destynację, ale również rozwinięcie możliwości przesiadki do innych kierunków na całym świecie.

W sezonie letnim z Krakowa będziemy mogli polecieć również do Belfastu, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy, Lourdes, Memmingen oraz Warny dzięki nowym połączeniom realizowanym przez Ryanair. Z kolei Wizzair zaproponuje pasażerom loty do Lyonu oraz Malagii, a latem do siatki połączeń dołączy też Air Serbia, która będzie oferowała loty na trasie Kraków-Belgrad.

Najnowsze

Co w Krakowie