30 nowych policjantów w Małopolsce, ponad połowa trafi do Krakowa

Musisz przeczytać

30 nowych policjantów, w tym 14 kobiet złożyło uroczyste ślubowanie. Teraz funkcjonariusze rozpoczną służbę w jednostkach, 16 z nich trafi do Krakowa.

Ślubowanie nowych policjantów i odznaczenia dla zasłużonych

Ślubowanie nowych policjantów i odznaczenia dla zasłużonych

(fot. policja w Krakowie)

23 listopada 2021 roku na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów oraz wyróżnienie zasłużonych funkcjonariuszy z garnizonu małopolskiego. Podczas piątego przyjęcia w tym roku do garnizonu małopolskiego przyjęto 30 nowych policjantów, w tym 14 kobiet. Podczas czterech poprzednich przyjęć, do służby wstąpiło 319 policjantów.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 3 osoby będą służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 13 nowych funkcjonariuszy. 4 nowych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu i Komenda Powiatowa w Wieliczce zyskają po 2 nowych policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zostanie przydzielony 1 policjant.

Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło wręczenie odznaczeń dla policjantów z garnizonu małopolskiego. Komendant wojewódzki Policji w Krakowie – nadinsp. Michał Ledzion wyróżnił 3 policjantów odznakami Zasłużony Policjant (jedną srebrną i dwiema brązowymi), które przyznał funkcjonariuszom Minister MSWiA jako nagrodę za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych.
Za dokonania służbowe zostały także przyznane specjalne nagrody motywacyjne od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie dla funkcjonariuszy. Nagrodą wyróżniono 10 funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie za ustalenia i zatrzymanie sprawcy uszkodzenia pomnika w Krakowie, 5 policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie za zatrzymanie sprawców pobicia, uszkodzenia ciała oraz usiłowanie pozbawienia wolności mieszkańca Tarnowa oraz funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu za zatrzymanie sprawcy rozboju dokonanego na pracowniku sklepu spożywczego i policjanta Komisariatu Policji IV w Krakowie za odnalezienie poszukiwanej kobiety i uratowanie jej życia. Nagrodę otrzymał także policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej za zatrzymanie w czasie wolnym od służby nietrzeźwego kierującego.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: strona rekrutacji – link https://malopolska.policja.gov.pl.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca