320. metrowy wiadukt powstanie w Swoszowicach. Podpisano umowę na prace projektowe

Musisz przeczytać

O krok bliżej do budowy jednego z najdłuższych wiaduktów w Krakowie. Udało się rozstrzygnąć przetarg  na przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie zgód na budowę wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Kąpielowej.  Za prawie 1,5 mln dokumentacji przygotowuje firma Sweco Polska Sp. z o.o. Wykonawca będzie miał 13 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji zezwalających na rozpoczęcie budowy. 

Starania o budowę wiaduktu w ulicy Kąpielowej trwają od wielu lat. Teraz – w związku z planami budowy linii kolejowej do Myślenic i zwiększenia ruchu pociągów w kierunku Skawiny – jest on jeszcze bardziej potrzebny. Przejazd przez tory kolejowe przy zamykaniu szlabanów co kilka minut, sparaliżowałby ruch nie tylko na samej Kąpielowej, ale także na ulicy Zakopiańskiej.

Wiadukt będzie miał ok. 320 metrów długości, ale konieczna będzie przebudowa układu drogowego na długości (w sumie) około jednego kilometra. Wybudowane zostaną nowe skrzyżowania ulicy Kąpielowej z Armii Kraków oraz Armii Kraków z Kolejarzy. Rozbudowane zostanie skrzyżowanie Kąpielowej z drogą dojazdową do dworca kolejowego i parkingu park and ride przy stacji Swoszowice.

 – Nowa infrastruktura ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, pieszego i rowerowego, a także kolejowego. W związku z realizowanymi inwestycjami kolejowymi, obszar ten musi mieć zapewnioną odpowiednią obsługę komunikacyjną, m.in. poprzez bezkolizyjne przekroczenie linii kolejowej oraz dogodne powiązania z istniejącym układem drogowym – informuje magistrat.

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca